Kaip sumažinti savo biologinį amžių? Įmanoma kiekvienam 🔮

Kaip sumažinti savo biologinį amžių? Įmanoma kiekvienam 🔮

Ilgaamžiškumo autoritetas. Ar matei David Sinclair, Harvardo biologą ir anti-senėjimo srities tyrėją? Jam 53 metai, tačiau jo teigimu, jo biologinis amžius yra dešimtmečiu jaunesnis. Jei netiki, žvilgtelk “Google” ir tikrai nustebsi! 🕵️ Nors jis taip neatrodė amžinai ir būdamas 30-ies turėjo antsvorio, jis ėmė laikytis augalinės dietos ir atsisakė didžiosios dalies alkoholio, o tai labai pakeitė numatomą jo gyvenimo trukmę. Įpročiai, kurių jis laikosi ir kurie jam padeda atjauninti organizmą – kasdien išgeria vieną ar du puodelius matcha arbatos 🍵, geria jauninačius papildus, tokius kaip resveratrolis, laikosi protarpinio badavimo, kai tik gali, mažina patiriamą stresą ir mankštinasi. Regis, visai nesudėtinga.

Jaunystės technologijų paieškos šiuo metu yra ypatingai “ant bangos”. Atrodo, kad visi milijardieriai bijo praleisti savo progą 🤑. Kiekvieną savaitę vis nauja anti-senėjimo biotechnologijų įmonė gauna milijono(-ų) dolerių vertės investicijas. Šį kartą OpenAI generalinis direktorius Sam Altman investavo 180 mln. į Retro Biosciences, kurio tikslas – prailginti žmogaus gyvenimą, atrandant, kaip atjauninti kūno biologinį amžių. Altman’as jau ilgą laiką jautė aistrą kurti technologijas, kurios pasitarnautų žmonių gerovei, ir tai galiausiai tapo realybe. Augant šios srities biotechnologijų bumui nerimaujama, kad senėjimą stabdanti terapija gali tapti prieinama tik turtingiesiems ir tai sukels visuomenės pasipiktinimą. Nežinau, kaip tu, bet mes laikome kumščius, kad galėtume pasidžiaugti ilgesniu gyvenimu jaunesniame kūne🤞

Vitaminai. 💊 Jei esi kaip ir aš, visada ieškai naujų papildų, kuriuos galėtum įtraukti į savo mitybą (norisi dar ir dar). Kad netrūktų nuoseklumo, verta laikytis gairių, kuriomis galima vadovautis skirtingoms amžiaus grupėms. Pavyzdžiui, vaikams reikia įvairių maistinių medžiagų, kurios gali padėti sveikai vystytis, iš kurių svarbiausi yra vitaminai A, C ir D. 20-aisiais gyvenimo metais, kai gyvenimas yra kaip vitaminas savaime, iš vitamino D galima gauti daugiausia naudos, o kalcis bei magnis sustiprins kaulus. Galiausiai, 30-40-aisiais metais turėtum įtraukti polifenolių, kalio, omega-3 ir vitamino B5. Kadangi šiame amžiuje žmonės labiausiai blaškosi tarp karjeros, šeimos, nuovargio ir įtampos, svarbu sutelkti dėmesį į širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Miegančioji gražuolė nėra tik pasaka 💤. Mokslas patvirtina, kad miegas palaiko holistinę sveikatą, o miego kiekis turi įtakos mūsų išvaizdai kiekvieną dieną.

"Miego metu organizmas atsinaujina, o tai padeda palaikyti visas mūsų kūno sistemas. Labai svarbu kasdien teikti pirmenybę nepertraukiamam kokybiškam miegui, kad būtų suteikiama didžiausia nauda sveikatai."

Mes linkę miegoti penkių pakopų ciklais, kurie trunka nuo 90 iki 110 minučių ir kartojasi visą naktį. Gilaus miego fazėse padidėja augimo hormono gamyba, o tai padeda atkurti visas ląsteles, įskaitant odą. Vos pajutus miego trūkumą greitai pastebėsi nuovargį – šoktels kortizolio lygis. Šis su stresu susijęs hormonas palaiko mūsų organizmo budrumą aukščiausiame lygyje, greičiau netenkama kolageno, blogėja odos ir plaukų būklė. Ouch!

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą