Kaip sužinoti biologinį amžių ir kada pradėsi žilti?⏳

Kaip sužinoti biologinį amžių ir kada pradėsi žilti?⏳

Biologinis amžius 🕰️. Viena didžiausių ir ilgai lauktų intrigų buvo Tally Health kompanija, kuri ką tik pristatė savo unikalų produktų ir paslaugų rinkinį. Ši kompanija leidžia išmatuoti savo tikrąjį biologinį amžių pagal TallyAge laikrodį (tiesiog sėdint ant sofos!), gauti asmeninę analizę ir rekomendacijas dėl gyvenimo būdo pokyčių, siekiant sumažinti TallyAge, ir kasdienį ilgaamžiškumo papildą, skirtą sumažinti senėjimo poveikį. Pradedate nuo paprasto skruostų tepinėlio testo namuose, kurį siunčiate įmonei, kad patikrintų jūsų TallyAge. Tuomet naudojate skaitmeninę platformą, kad gautumėte veiksmingų asmeninių rekomendacijų ir įžvalgų. „Tally Health“ narystė svyruoja nuo 129 USD iki 199 USD per mėnesį, priklausomai nuo prenumeratos trukmės. Ir jei tai nėra pakankamai įspūdinga, turėtumėte žinoti, kad bendrovės įkūrėjas yra gyd. David Sinclair (vienas žinomiausių jaunystės išsaugojimo).
mRNR, botoksas ar nieko? mRNR terapija (taip, tai pati technologija, kuri naudojama ir COVID-19 vakcinoms) eksperimente su pelėmis buvo naudojama kolageno gamybos paskatinimui odos ląstelėse. Nors eksperimentas davė teigiamą rezultatą, kai sumažėjo UV spindulių sukeltos raukšlės, tyrimai parodė, kad mRNR sunku nukreipti į konkrečią probleminę sritį. Tad dar reikia padirbėti, kad tokia atjauninimo terapija būtų prieinama klinikose. Kalabant apie jauniančias procedūras, gydymas botulino toksinu klesti. Amerikos plastikos chirurgų draugija pranešė, kad botokso injekcijų skaičius per pastarąjį dešimtmetį padaugėjo beveik 30 % pacientams nuo 20 iki 29 metų amžiaus 😮. Ir nors botoksas atneša norimus rezultatus daugumai žmonių, jis vis tik gali sukelti ir gana baisų šalutinį poveikį 🤡
Dirbtinis intelektas. Suomijos technologijų įmonė „Revieve“, siūlanti dirbtinio intelekto odos priežiūros patarimų įrankį, turintį daugiau nei 4 mln. naudotojų visame pasaulyje, neseniai pranešė apie pagrindines vartotojų odos priežiūros problemas, remdamasi 2022 m. surinktais duomenimis. Akivaizdu, kad raukšlės, smulkios linijos ir patinę paakiai kėlė didžiausią susirūpinimą tiek moterims, tiek ir vyrams. Nieko nuostabaus, jog visi labiausiai rūpinasi jaunystės išsaugojimu ir nori išlikti patrauklūs 🔥. Tačiau dar svarbiau, kad žmonės pasitiki dirbtiniu intelektu, kad suasmenintų savo el. prekybos patirtį – moteris jis šiek tiek labiau įtraukė. 26% moterų ir 21% vyrų po dirbtinio intelekto įrankio išbandymo įsigijo bent vieną pirkinį. Dirbtinis intelektas grožio industrijoje jau pakankamai dažnai sutinkamas - ar jau išbandei? 😵‍💫
Žili plaukai. Greičiausiai jūsų plaukai pradės žilti, priklausomai nuo genų. Tokiu atveju, deja, plaukų spalva nebeatsistatys 🤷‍♀️. Plaukai, oda ir akys įgauna spalvą iš melanino – natūralaus pigmento. Laikui bėgant jo gamyba mažėja, todėl plaukai ima žilti. Tikimybė pražilti padidėja 10–20 % per dešimtmetį sulaukus 30-ies metų. Tai taip plaukų splavos pokyčiai pat priklauso nuo rasės – juodaodžiai pradeda žilti įpusėję 40 metų, o azijiečiai šiuos pokyčius pajunta 30-tų metų pabaigoje. Nepriklausomai nuo rasės ir etninės grupės, iki 23% žmonių, sulaukus 50-ies metų, turės 50% žilų plaukų. Tikra loterija. Tačiau genai nėra vienintelė priežastis. Galbūt žinote, kad stresas, tam tikrų maistinių medžiagų trūkumas, chemikalai ir plaukų formavimo priemonės, rūkymas, įvairūs uždegimai gali sukelti priešlaikinį plaukų žilimą. Laimei, tai gali būti panaikinta pašalinus pagrindinę to priežastį. Taigi, jei per daug nerimauji, pailsėk, leisk sau paatostogauti ir tavo įprasta plaukų spalva galimai sugrįš 🧑‍🎤.
Grožio neuromokslas. Mokslininkai išsiaiškino, kad grožis nėra toks subjektyvus. Analizuodami kai kuriuos labiausiai pasaulyje vertinamus muzikos, meno ir architektūros kūrinius, jie nustatė, kad visi jie turi universalių savybių, tokių kaip paprastumas, raštas, ritmas, simetrija, tam tikri spalvų deriniai, specifiniai muzikinių natų ir fizinių elementų deriniai, išdėstyti tam tikrais santykiais ir geometrija. Grožis užkrečiamas! Smegenų vaizdavimo tyrimai rodo, kad kai mes patiriame gražius vaizdus ar muziką tiesiog vizualizuodami, suaktyvėja tam tikros smegenų dalys, atsakingos už atlygio ir malonumo jausmą. Įdomu tai, kad smegenys grožį suvokia priskirdamos tam tikrą vertę. Dažniausiai vertinami dalykai, kurie padeda mums išgyventi – mūsų smegenys atpažįsta augalus, augančius fraktalų pavidalu, kaip sveikus ir saugius valgyti, ir verčia mus saugotis tų, kurie auga kreivai. Kaip sakoma: „Grožis išgelbės pasaulį“.
Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą