HEV mėlyna šviesa, poveikis odai

Mėlyna ekranų šviesa - naujasis iššūkis odai

Ar žinai, kad kuo daugiau laiko praleidi prie ekranų, tuo daugiau raukšlių pastebėsi savo "selfiuose"?

Na gerai, galbūt viskas ne taip dramatiška, tačiau išties telefonų, kompiuterių bei kitų ekranų skleidžiama šviesa yra žalinga odai. Fluorescencinė bei LED lempučių šviesa taip pat gali neigiamai veikti odą.

Mėlynos šviesos poveikis

Nors saulės UV spinduliai laikomi pagrindiniu odos senėjimą skatinančiu veiksniu, jau keletą metų tyrinėjami dirbtinių šviesos šaltinių spinduliai ir jų galima įtaka odos būklei. Ir nors dar nėra absoliučiai vieningos nuomonės, atlikti tyrimai rodo, jog mėlynoji šviesa, kitaip dar vadinama HEV (high energy visible light), pasižyminti 400-500 nm spindulių ilgiu, sukelia keletą skirtingų neigiamų padarinių odai. Tyrimais patvirtinta, jog šie spinduliai skatina odos hiperpigmentaciją bei paraudimus, sukelia ląstelių oksidacinį stresą. 

Viskas nėra tik juoda ir balta - šio tipo spinduliai yra sėkmingai naudojami ir medicinoje gydant įvairias ligas, pvz. aknę, psoriazę ar net vėžinius susirgimus. Taip pat, šio tipo spinduliai labiau ar mažiau žalingai veikia skirtingus odos tipus. 

Nors tyrimų nėra atlikta pakankamai, tačiau iki šiol surinkti duomenys leidžia manyti, jog mėlyna šviesa gali sukelti išankstinius fotosenėjimo procesus, paskatinti laisvųjų radikalų susidarymą. 

Kaip apsisaugoti?

Dermatologai pataria naudoti įvairias priemones - mechaninius apsaugos filtrus, plėveles, klijuojamus ant ekranų bei odos apsaugos priemones su SPF filtrais, kurie saugo nuo UVA bei UVB spindulių ir tuo pačiu apsaugo nuo mėlynos šviesos. 

Atkreipk dėmesį į apsaugos kremų sudėtį - jei juose yra papildomų antioksidantų, pvz. vitamino C, E ar ferulos rūgšties, jie užtikrins laisvųjų radikalų neutralizavimą ir taip garantuos patikimesnę apsaugą. 

Ir nepamiršk, jog saugoti reikia ne tik veidą ir kūną nuo įvairių UV bei HEV spindulių - jie taip pat neigiamai veikia ir rankas bei lūpas. Ekspertai pataria apsauginius kremus naudoti kasdien, nepriklausomai nuo metų laiko, kadangi ne tik UV gali prasiskverbti pro debesis ir paveikti gilesnius odos sluoksnius, bet ir mėlynoji šviesa, sutinkama patalpose, yra slaptas tavo odos priešas. 

Jei dar neradai, kaip tinkamai apsaugoti odą, gali užsukti į mūsų odos apsaugos skiltį ir išsirinkti sau patinkančias priemones, kurios saugios ir tavo odai, ir vandenynams. Be to, kai kuriuose produktuose yra pridėtas karnozinas, biologiškai svarbus dipeptidas, sudarytas iš dviejų amino rūgščių, natūraliai randamas žmogaus organizme. Jis atlieka reikšmingą funkciją saugodamas odą nuo mėlynos šviesos, senėjimo bei kenksmingų aplinkos faktorių. 

Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą