Probiotikai kosmetikoje

Probiotikai kosmetikoje - nauja tendencija ar reikšmingas atradimas?

Šiuo metu viena naujausių tendencijų grožio srityje - odos mikrobiomos gerinimas. Ar teko girdėti, o gal ir išbandyti kosmetikos produktus su prebiotikais, probiotikais ir postbiotikais? 

Odos mikrobiomą sudaro daugiau nei 1000 rūšių bakterijų ekosistemų. Tyrimai rodo, jog dalis jų užtikrina odos sveikatą, palaiko odos pH pusiausvyrą, netgi apsaugo nuo vėžinių susirgimų. Todėl itin svarbu jas pamaitinti ir atstatyti balansą. Tai užtikrina, kad oda neprarastų savo apsauginio barjero, saugo nuo odos ligų, uždegimo, senėjimo bei gerina imuninę sistemą. 
Kliniškai patvirtinta, jog kosmetika, palaikanti odos mikrobiomą ypatingai tinka jautriai odai ir odai, linkusiai į egzemą. Ji padeda išlaikyti odos drėgmę ir ją suminkština. Gerosios bakterijos padeda kovoti su blogosiomis bakterijomis, todėl jos ypatingai reikalingos ir odai, linkusiai į aknę. 

 Kuo skiriasi prebiotikai, probiotikai ir postbiotikai?

Probiotikai skatina gerųjų bakterijų dauginimąsi ir saugo odos apsauginį sluoksnį. Prebiotikai - tai gerųjų bakterijų “maistas”, kuris palaiko jų gyvybingumą. Postbiotikai susidaro natūralių gerųjų bakterijų metabolinio proceso metu ir yra galingos molekulės, dar labiau sustiprinančios odos barjerą. Tai enzimai, organinės rūgštys, polisacharidai bei peptidai. 
Renkantis produktus su probiotikais, svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį ir dairytis tokių ingridientų, kaip Lactobacillus, Bifidobacterium, Vitreoscilla and prebiotiniai cukrūs, kaip Xylitol. 
Taip pat, svarbu atkreipti į produkto laikymo sąlygas bei galiojimo laiką, kadangi dažniausiai jie turi būti sunaudoti per trumpesnį laiko tarpą ir turi būti laikomi vėsesnėje aplinkoje. 
 

Patarimai, norint išlaikyti sveiką mikrobiomą

  • Norint palaikyti švarią odą svarbu nepersistengti naudojant netinkamus prausiklius, kurie “nušveičia” net ir gerąsias bakterijas. Odos nereikia šveisti kasdien, pakanka 2-3 k. per savaitę, kasdienai naudojant švelnius prausiklius. 
  • Vartoti daugiau skaidulų turinčio maisto - žarnynas ir oda itin susiję, todėl valgyk daugiau avižų, miežių, šparagų, porų - tai puikus prebiotikas žarnyno gerosioms bakterijoms. 
  • Naudoti daugiau fermentuotų produktų -jogurto, kombuchios, raugintų produktų, kad odos būklė gerėtų ir iš vidaus. Taip pat, nepamiršti produktų su probiotikais kosmetikoje - tai skatins odos būklės gerinimą ir palaikys tinkamą gėrųjų bakterijų kiekį. 
Mes vienareikšmiškai palaikome šį požiūrį į odos svekatos gerinimą. Todėl labai rekomenduojame išbandyti Galinee produktus visiems odos tipams, kurie jau tapo kultiniais. Taip pat, pasidalink ir kitais savo atradimais mūsų naujoje Facebook grupėje
Grįžti į tinklaraštį

Rašyti komentarą